George Soros – biografia i działalność

George Soros – O George Sorosu od zawsze było głośno. I to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Niewyobrażalnie bogaty miliarder, znawca giełdy i finansów. Od wielu lat George Soros, chociaż jest już na emeryturze, pokazuje się w towarzystwie wpływowych polityków i to najwyższego szczebla. Bywa w parlamentach krajowych poszczególnych państw, a nawet jest zapraszany do Parlamentu Europejskiego. Bynajmniej nie w charakterze obserwatora, ale osoby czynnie biorącej udział. George Soros wypowiada się na ważnych gremiach, kreuje politykę, zarówno poszczególnych krajów, jak i politykę na szczeblu międzynarodowym. Sponsoruje wiele fundacji działających w wielu państwach. Rozdaje karty na forum światowym, jakby był królem tego świata. Przez jednych – znienawidzony jako oszust finansowy, przez drugich – ubóstwiany jako genialny strateg finansowy i filantrop. Niektórzy nawet uważają go za zdolnego agenta sławnej familii bankierów – Rotschildów. Kim jest ten człowiek?

George Soros – notka biograficzna

George Soros urodził się w 1930 roku, w żydowskiej rodzinie w Budapeszcie (Węgry). Naprawdę nie nazywa się Soros, ale Schwartz. Jego ojciec Tivadar, pisarz piszący w języku esperanto, zmienił nazwisko w 1936 roku, chcąc uchronić rodzinę przed prześladowaniami ze strony nazistów.

Mały George, na zdjęciach wyglądający jak słodki blondwłosy aniołek o błękitnych oczach, już podczas wojny był cinkciarzem i zarabiał na wymianie walut. To co jest najciekawsze w tym wszystkim, to fakt, że sam George Soros przyznaje (w wywiadzie dla Steve’a Krofta z CBS, 1998 r.), że będąc niespełna 14-letnim żydowskim chłopakiem, był już nazistowskim kolaborantem i pomagał denuncjować swoich rodaków. Fakt ten tłumaczy tym, że był wówczas w bardzo młodym wieku i jak sam twierdzi: „To był jak rynek. Jeśli ja bym tego nie zrobił, to zrobiliby to inni“.

W 1946 roku, kiedy to George Soros był już 17-letnim młodzieńcem, wyjechał na międzynarodowy kongres esperantystów (zapewne za pomocą ojca), by w ten sposób znaleść się w Londynie. Tam też ukończył słynny London School of Economics. Był jednym z uczniów słynnego filozofa Karla Poppera. W 1956 roku wemigrował do USA, gdzie dorobił się fortuny, co było jego celem życiowym. Początki fortuny Sorosa mają źródło w spekulacjach prowadzonych akcjami tzw. śmieciowych firm.

Sam George Soros uważa się za bezinteresownego filantropa, wydającego pieniądze na budowę społeczeństwa obywatelskiego. Jednocześnie przez wiele lat był i jest twardym i bezwględnym spekulantem finansowym. To on złamał kurs brytyjskiego funta szterlinga i malezyjskiego ringgita. Realnie oznaczało to wepchnięcie tych krajów w kryzys finansowy, bankructwo tysięcy firm, bezrobocie setek tysięcy ludzi.
Miliarder bierze też udział w spotkaniach Grupy Bilderberga, którą niektórzy nazywają „tajną grupą rządzącą światem“. Coroczna konferencja tej grupy jest nieformalnym spotkaniem liderów biznesu i polityki, której celem jest promowanie dialogu między Europą i Ameryką Północną.

George Soros zajmuje 29 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie według rankingu Forbesa z 2015 roku. Jego majątek jest szacowany na ponad 24 miliardy dolarów.
George Soros w 2015 roku oficjalnie przeszedł na emeryturę.

George Soros – filantrop

MoneyGeorge Soros kreuje się oficjalnie na wielkiego filantropa. Podkreśla swoje ambicje naukowe, prezentuje się jako filozof i kontynuator idei „społeczeństwa otwartego“ stworzonej przez Karla Poppera, którego był uczniem w czasach studenckich. Na jej bazie stworzył charytatywną Fundację Otwartego Społeczeństwa.
Krytycy Georga Sorosa mówią, że jest to tylko próba poprawy nadszarpniętego wizerunku, który to wizerunek stracił: w Azji i w niektórych krajach zachodnich wskutek swoich malwersacji finansowych na tychże rynkach.

A co jeśli pod przykrywką tzw. „dobroczynnych” fundacji kryje się coś innego? Jakiś misterny plan przez kogoś przygotowany, aby kierować polityką (i ich wykonawcami) poszczególnych państw? Dlaczego niektórzy przywódcy państw stanowczo nie chcą mieć fundacji Sorosa w swoich krajach i publicznie wypowiadają się, że są to macki agentury wrogich państw? Niektórzy nawet porównują te wszystkie instytucje Sorosa do pajęczej siatki, która oplata cały świat, aby nad nim zapanować i wdrażać swój tajemny plan.

Jednocześnie powołanie do życia różnych fundacji charytatywnych pozwala Georgowi Sorosowi na uzyskanie nowych kontaktów i wpływów, zwłaszcza na tzw. rynkach wschodzących. W Polsce jego dziełem jest Fundacja Batorego.

Podstawową metodą działania Fundacji Batorego jest udzielanie dotacji na przedsięwzięcia podejmowana przez organizacje pozarządowe – wspiera m.in. Program Obywatele Dla Demokracji o budżecie 150 mln zł, który jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W ramach programu o dofinansowanie mogą ubiegać się liberalne i lewicowe organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, rasizmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski… nielegalnych imigrantów.

Powyższa fundacja jest hojnym sponsorem środowisk LGBT, wspiera projekt mającego powstać w Warszawie hostelu dla homoseksualistów i transwestytów. Fundacja Sorosa sfinansowa również występy bluźnierczego spektaktu „Golgota Picnic“.

Ciekawym faktem jest to, że inna organizacja, ufundowana przez George’a Sorosa, a mianowicie – w2E (Welcome to Europe) zachęca do szturmowego najazdu na Europę przez tzw. „uchodźców”, poprzez publikowanie specjalnych poradników nielegalnego imigranta.

Kolejna organizacja tego bajecznie bogatego filantorpa ma pomagać w zwalczaniu oporu państw członkowskich UE przed przymusowymi zmianami w składzie etniczym ich narodów.

Organizacje sponsorowane przez Sorosa w Polsce szkolą nawet oficjalnie policję, sędziów i prokuratorów jak skutecznie wyszukiwać, identyfikować i osadzać za tzw. „mowę nienawiści“.

Ostatnio George Soros zdecydował się na dość kontrowersyjny ruch, jakim jest wykupienie przez finansowanego przez niego funduszu MDIF Media Holdings, 11,2 proc. udziałów Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej“.

Jak widać ma on nieograniczone środki finansowe i olbrzymie wpływy polityczne, które zapewnia stojąca za jego plecami rodzina żydowskich bankierów Rothschild.

Jako ciekawostkę można podać tutaj informację, że Rosja, w obawie przed działalnością filiantropijną tego miliardera, postanowiła wpisać jego Instytut Otwartej Społeczności wraz z powiązanymi organizacjami na listę niepożądanych. Oczywiście w USA spotkało się to z wielkim oburzeniem, ale rosyjskie władze obserwując wspierany otwarcie przez Sorosa kryzys uchodźczy, stwierdziły że George Soros jest zagrożeniem dla rządu i bezpieczeństwa narodowego.

George Soros – kontrowersje

Nie każdy zapewnie wie, że w 2006 roku George Soros został skazany za wykorzystywanie poufnaych informacji przy obrocie akcjami francuskiego banku Societe Generale. W 2011 roku wyrok został podtrzymany przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w ostatniej instancji.

Ale to nie koniec. Działalność Georga Sorosa jako menadżera lokat kapitału była wielokrotnie zwrócona przeciwko walutom europejskim i azjatyckim, w związku z czym, kraje te zostały gospodarczo osłabione. W jednym z wywiadów George Soros powiedział następujące słowa: „Jako inwestor, który szanuje prawo a poza tym postępuje zgodnie z zasadami rynku, nie mogę zwracać na społeczne konsekwencje moich działań“.

Innym przykładem bezwględności Sorosa jest jego wkład do legalizacji narkotyków. Pod pozorem „wolnego społeczeństwa“ godzi się na osłabienie społeczeństwa przez uzależnienie od narkotyków w celu odniesienia korzyści finansowych. W 2010 roku Soros zainwestował miliony aby zalegalizować marihuanę. Jako udziałowiec koncernu Monsanto specjalizującego się w biotechnologii, który od lat pracuje nad opatentowaniem genetycznie modyfikowanej marihuany mógłby odnieść ogromne korzyści z racji jej legalizacji.

W 1992 roku George Soros dokonał sławnego już spekulacyjnego ataku przeciwko brytyjskiemu funtowi. Zdestabilizował go tak, że rząd musiał wycofać walutę z Mechanizmu Kursów Walutowych. George Soros zarobił, ale jego podstępna gra kosztowała Brytyjczyków 6 mld dolarów. Do dzisiaj nie jest osobą mile widzianą w Londynie.

W 1994 roku z sukcesem zaatakował Włochy. Jednak największą nienawiść George Soros budzi w Azji. Po nieudanym ataku na jena w Japonii uchodzi tam za persona non grata. W kilku kolejnych krajach doprowadził do bankructwa firmy i utraty rezerw walutowych (Tajlandia, Indonezja, Filipiny, Malezja i Korea Południowa). Tak oto dzięki działaności Georga Sorosa miliony ludzi straciło z dnia na dzień swoje oszczędności z własnej pracy w tym zabezpieczenia emerytalne.

Jeśli chodzi o Polskę, to niektórzy politycy zaczynają się niepokoić i wskazują na tajemniczego zagranicznego „filantropa“, który podobno stoi za obecnym reżyserowanym przez media protestem społecznym. Paweł Kukiz (w programie Radia Zet prowadzonym przez Monikę Olejnik), polski poseł RP, przypominiał o 150 mln zł, które są do dyspozycji słynnych ekspozytur w naszym kraju. Zasugerował, że to z tych pieniędzy są organizowane protesty. Dał do zrozumienia, że ostatnie wydarzenia w naszym kraju, interpretuje jako interwencje tajemiczego „zagranicznego filantropa“.

Jak widać słynny finansista George Soros podpadł rządom wielu krajów. Zależne od niego organizacje i fundacje wiele razy włączały się w obalanie ustrojów poprzez wspieranie rewolucji i zmian narodowościowych w Europie. Ich działalność zabroniona jest w Federacji Rosyjskiej.

Ostatnio w Polsce pojawiła się ciekawa (obywatelska) inicjatywa jaką jest petycja o zakazanie działalności organizacji Sorosa w Polsce.

Inną ważną kontrowersją dotyczącą Georga Sorosa jest jego chęć stworzenia „nowych Europejczyków” oraz „nowych Amerykanów”. W USA w pewnej części został zrealizowany projekt w postaci naturalizacji 13,8 mln imigranów i uczynienia z nich obywateli za kadencji Baraca Obamy (wspierany przez wyżej wymienionego filantropa). W chwili obecnej Europejczycy zaniepokojeni są akcjami kolonizacyjnymi przybierających postać nawały nielegalnych imigrantów, którzy mają tu się osiedlić i mają być im przyznane, od zaraz, wszystkie prawa należne tubylcom. Krytycy tych działań twierdzą, że jest to celowa akcja wykorzenienia narodów z poczucia ich własnej tożsamości, zaszczepienia szybko rozwijającego się „wirusa” kultury islamu. Kto za tym wszystkim stoi i jaki jest cel tego wszystkiego?

George Soros – kreator

a) Polska

W jednym z wywiadów z prof. Witoldem Kierżunem (prof. nauk ekonomicznych) pojawia się oskarżenie przeciwko Georgowi Sorosowi, który to, w jego mniemaniu – „skolonizował Polskę“.
Głosi on: „Polska jest krajem skolonizowanym dokładnie tak samo jak kraje afrykańskie, mimo, że leży w środku Europy i należy do struktur zachodnich“. Tuż przed upadkiem komuny Polska była krajem z dużym potencjalem. Rolnictwo, rzemiosło, pierwsze prywatne firmy. Prof. Kierżun: „To nas wybrał George Soros, który uważa się za mesjasza i który już w maju 1988 r. przyjechał do Polski“.

Kontaktował się z W. Jaruzelskim i M. Rakowskim, a także z ludźmi, którzy później zostali doradcami ekonomicznymi T. Mazowieckiego. I postawił konkretną propozycję: szybkie i gwałtowne przejście na system gospodarki rynkowej. Już w tym samym roku Biuro Polityczne PZPR wprowadza tzw. Ustawę Wilczka. Polska staje się krajem gospodarki wolnorynkowej, ale liberalnej. Zupełna swoboda i dwa podstawowe założenia: otwarte granice i prywatyzacja. Ruszyła wielka ofensywa sprowadzająca się do likwidacji konkurencji. A więc wielcy kapitaliści – kupują przedsiębiorstwa i je likwidują.

O prywatyzacji w Polsce wypowiada się sam George Soros w swojej książce pt. „Underwriting Democracy”, w której opisuje w jaki sposób została przeprowadzona terapia szokowa w naszym kraju i kto naprawdę za tym wszystkim stoi. W swojej książce przyznaje się, że to on przygotował główne zarysy programu ekonomicznego, który przedstawił polskim elitom, a te z kolei przedstawiły go na obradach Okrągłego Stołu. George Soros nie był sam – w jego działaniach pomagał mu profesor Jeffrey Sachs. Jako ciekawostkę można podać informację, że George Soros opisuje w swojej książce jak dokonywał „amerykanizacji” Polski i innych krajów Europy Wschodniej.

Wielce znamienne są słowa profesora Kieżuna : „Nie ma żadnej etyki biznesu. Ona jest wykła­dana, ale ona nie obowiązuje. Parafrazując Lenina, etyczne jest to, co służy uzyskaniu większego zysku. O tym się głośno nie mówi jednak tak jest, dotyczy do zwłaszcza wielkich koncernów, które są świetnie zorganizowane i silniejsze od wielu państw. „

Inny z polskich działaczy społecznych -Piotr Ikonowicz, uparcie twierdzi, że pewien filantrop owładnął umysłami młodych wykształconych Polaków, w szczególności młodych przedstawicieli elit. Zarzuca mu, że zrobił z nich tzw. agentów wpływu. Ci młodzi, zdolni ludzie, znający wiele języków, mający dużo społecznych kontaktów są teraz w ręku tajemniczego filantropa. Organizuje on dla nich specjalne szkolenia, dostają od niego stypendia itp.

Z ostatniego głośnego włamania przez hakerów (2016 r.) do tajnej korespondecji Georga Sorosa można dowiedzieć się, że duża część polskich polityków pozostaje na jego usługach, a przynajmniej kilku europosłów jest klasyfikowanych przez sorosowe fundacje jako ludzie gotowi do pomocy.

Od pewnego czasu w Polsce kreowany jest dług, który jest niezauważalnym procesem zniewolenia społeczeństwa. W 2013 roku nawet padło pytanie w polskim sejmie: „kto stoi za polskim ministrem finansów?“. Pojawiły się nawet w niezależnych mediach sugestie, że za centralną postacią polskiego rządu nie jest Premier, tylko ówczesny Minister Finansów ( absolwent London School of Economy), za którym stoją potężne siły kojarzone z tzw. filantropem, Georgem Sorosem. Ile w tym prawdy – nie wiadomo…

W chwili obecnej znany inwestor uznał że wielkim niebezpieczeństwem jest fala ksenofobii w Europie Wschodniej. Nie podoba mu się ostatnia wygrana obecnego polskiego premiera i wypomniał mu, że przedstawiał uchodźców jako „diabła wcielonego“. Dodał, że z tego powodu UE może nawet zastosować sankcje względem Polski (jak i Węgier).

b) Ukraina

Rosja oficjalnie przyznaje, że organizacje powiązane finansowo z Georgem Sorosem przyczyniły się do destabilizacji sytuacji na Ukrainie, poprzez podtrzymywanie sztucznych protestów, które zakończyły się masakrą w Kijowie.

Od jakiegoś czasu ktoś próbował oferować politykom ukraińskim rozmaite unijne synektury, chociaż tylko „wielcy naiwniacy mogli uwierzyć w to, że Ukraina wstąpi do UE“.
Są nawet pogłoski że cała opozycja ukraińska była sponsorowana przez znanego miliardera filantropa.

W odpowiedzi na te oskarżenia George Soros, w jednym z wywiadów dla Financial Times, powiedział, że kraje zachodnie mają stosunek do Ukrainy jako kraju, który po prostu potrzebuje pomocy finansowej.

c) Niemcy

W 2015 roku, w wywiadzie dla niemieckiej gazety Wirtschaftswoche, George Soros oświadczył, że jeśli Unia Europejska ma przetrwać konieczna jest wiodąca rola Niemiec. Jednocześnie pochwalił kanclerz Niemiec za jej twarde stanowisko w sprawie uchodźców i ogłosił ją „Kanclerzem wolnego świata“. Po czym dodał: „Dla mnie, Merkel od dawna jest niekwestionowanym liderem w Europie, a tym samym przywódcą wolnego świata – ponieważ w ukraińskim konflikcie stanęła w mocnej opozycji do prezydenta Rosji, Władimira Putina. „
Jednocześne George Soros stwierdził, że martwi się, że na drodze do dominacji Berlina może stanąć mu premier Węgier Victor Orban, który nie zgadza się na kierowniczą rolę Merkel w UE. Zdaniem finasisty- Putin atakuje UE z zewnątrz, a Orban od środka.

George Soros – prorok

a) przewiduje krach finansowy

George Soros od dawna wieszczy zagładę światowego systemu finansów. Jego zdaniem nie da się opanować sytuacji, a pompowanie pieniędzy w bankrutujące gospodarki może je tylko wepchnąc w większe kłopoty w postaci pułapki zadłużenia.

b) zwolennik „Nowego Porządku Światowego“

Znany finansista, George Soros znany jest jako zwolennik „Nowego Porządku Światowego“ (NWO). Głosi też potrzebę „kontrolowanego upadku“ dolara amerykańskiego i konieczność stworzenia nowej światowej waluty.

Zgodnie z jego polityką – sprowadzanie imigrantów do europejskich krajów daje zaczyn w postaci buntów i zamieszek społecznych, a to da lewicowym rządom możliwość ograniczenia wszelkich swobód i praw obywatelskich.

Niektórzy z krytyków działań Georga Sorosa, obawiają się, że Nowy Porządek Świata sponsorowany przez amerykańskich bankierów zmierza do eskalacji kryzysu, aby zrealizować swoje plany dyktatorskie w NWO.

c) głosiciel nowej wojny światowej

George Soros, w jednym z wywiadów, stwierdził, że obserwując obecną sytuację obawia się, że wszystko idzie w złym kierunku, a on sam zaniepokojony jest możliwością wybuchu kolejnej wojny światowej.

„Jeśli dojdzie do konfliktu między Chinami i sojusznikiem wojskowym Stanów Zjednoczonych, takim jak na przykład Japonia, nie będzie przesadą stwierdzenie, że jesteśmy na progu trzeciej wojny światowej“ – twierdzi George Soros.

d) zwolennik upadku UE

George Soros przyznaje, że obecna sytuacja w Europie jest bardzo niebezpieczna – nakładające się na siebie kryzysy – kryzys w Grecji, strefy euro, w stosunkach z Rosją, czy na Ukrainie, nie prowadzi do niczego dobrego. Jako ryzyko dla dalszego trwania UE uznał też wyjście z tej organizacji Wielkiej Brytanii oraz konflikt syryjski, który jego zdaniem, wywołał obecny bezprecedensowy kryzys migracyjny.

W eseju napisanym dla jednej z amerykańskich gazet George Soros stwierdza, że w Grecji rozwija się katastrofa humanitarna. Jego zdaniem przywódcy UE powinni zrobić wszystko, by rozwiązać ten kryzys i obficie finansować przybyszów. „Jeśli UE nie znajdzie porozumienia w tym zakresie – grozi jej upadek“.

George Soros –islamska inwazja

George Soros zachęca kraje UE, aby przeznaczyły ogromne sumy pieniędzy dla uchodźców. Nawet w tym celu pofatygował się osobiście do Parlamentu Europejskiego (1 lipca 2016 r.), by tam przeforsować swoją ideę. Jego zdaniem, trzeba to zrobić teraz, a nie zadowalać się „okruchami“.

Jednocześnie George Soros ostrzegł rządy państw członkowskich UE, że jeżeli się na to nie zgodzą, to cała organizacja znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Soros uważa że UE może uratować tylko przeznaczenie ogromnych środków pieniężnych, co jego zdaniem jest jedynym sposobem na rozwiązanie problemu uchodźców.
W związku z tym głosi on ideę wprowadzenia specjalnego podatku „uchodźczego“. Nawet podał receptę jak to zrobić, aby wymusić taką decyzję na wszystkich krajach członkowskich.

Warto tu podać inforamcję na temat nagłej inwazji nielegalnych imigrantów na Europę. Okazuje się, że druk „książeczki uchodźcy“ wyjaśniającej co trzeba zrobić, aby ruszyć w drogę do „raju“ w UE, finansuje między innymi organizacja W2eu, czyli „Welcome to Europe“.

George Soros –znani politycy o Sorosu

a) Putin

Postawa Rosji, a co za tym idzie – W. Putina – w stosunku do Georga Sorosa jest jednoznaczna – „Ten miliarder i finansista jest zagrożeniem dla rządu i bezpieczeństwa narodowego“. Z tego powodu jego fundacje i organizacje zostały wpisane na listę niepożądanych.

b) Orban

Już w 2015 roku, węgierski premier Wiktor Orban oskarżył Georga Sorosa, że finansuje działaczy, którzy zachęcają ludzi do wyjazdu ze swoich egzotycznych krajów, by osiedlić się w Europie. Spekulował, że celem Georga Sorosa może być walka z europejską tożsamością narodową.

c) Merkel

Kanclerz Niemiec bardzo często komunikowała się z Georgem Sorosem w sprawach nielegalnej imigracji (kryzys uchodźczy) do Europy. To A. Merkel nakazywała zapraszać znanego finansistę na sesje, posiedzenia w różnych organach UE.
Krytycy tego „teamu“ twierdzą, że Merkel i George Soros są głównymi promotorami globalizacji i niekontrolowanego masowego przemieszczania się ludów na całym świecie w ostatnich 6 latach.

George Soros – włamanie hakerów

Latem 2016 roku nastąpiło głośne włamanie hakerów do organizacji prowadzonych przez Georga Sorosa. Ich zawartość poraża – organizacje te starały się bezpośrednio ingerować w życie polityczne i społeczne, często na granicy prawa.

George Soros – inne rewelacje

Wycieki z głośnej afery Panama Papers upubliczniły, że Soros Capital stworzyło spółkę offshore’wą na Kajmanach, w celu zainwastowania w firmę, która zajmowała się inwestowaniem w spółki wytwarzające broń.

Kolejną rewelacją odnośnie Georga Sorosa jest jego pomysł odnośnie zainwestowania w firmy zakładane przez uchodźców i migrantów. Na ten cel przeznacza 500 mln dolarów.
„Wszystkie inwestycje, których dokonam będą własnością moich organizacji non-profit. Mają być udane – ponieważ chcę, pokazać, że prywatny kapitał też może odgrywać konstruktywną rolę w pomoc migrantom – a wszelkie zyski z nich płynące przeznaczone zostaną na finansowanie programów prowadzonych przez Fundacje Społeczeństwa Otwartego – stwierdził znany finansista.

George Soros potwierdził, że chce współpracować również z ONZ.

Jeśli chodzi o Polskę, to pojawiła się kolejna rewelacja w prasie – Fundacja im. Stefana Batorego – finansowana przez Georga Sorosa chce namaścić Komitet Obrony Demokarcji na następcę obchodzącego 40-lecie powołania Komitetu Obrony Robotników. W materiałach dotyczących konferencji możemy przeczytać, że zwrot „Od KOR-u do KODu“ można zastąpić „od walki o demokrację do obrony demokracji“.

I kolejna najświeższa ciekawostka – George Soros, za pomocą jednego ze swoich funduszy, działa aktywnie w Deutsche Banku (DB). Zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania w Wielkiej Brytanii (Brexit) postawił 100 milionów Euro na upadek niemieckiego banku.

Na przełomie września i października 2016 roku pojawiły się spekulacje w prasie że DB może upaść a nawet zbankrutować. A to może zapoczątkować wielki kryzys finansowy na całym świecie, większy aniżeli w 2008 roku.

Jeden z dyrektorów DB w jednym z dokumentów informuje, że „zaistniała sytuacja wynika z faktu wystąpienia „pewnych sił i spekulacji”, które chciały osłabić zaufanie banku.

Warto zajrzeć:

 1. http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/531113,kim-jest-george-soros-czy-szykuje-w-polsce-nowy-majdan-przeciw-dobrej-zmianie.html
 2. http://www.finanzen.net/top_ranking/top_ranking_detail.asp?inRanking=902&inPos=4
 3. https://gloria.tv/article/ycTtcGpbLczk42gYR2RyVxzfK
 4. http://dont-tread-on.me/?p=1348
 5. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-polityk-sugeruje-ze-tajemniczy-filantrop-finansuje-protesty-w-polsce
 6. http://petitiongo.org/pl/petition/zdelegalizowac-w-polsce-dzialalnosc-wszystkich-fun?mp=admin.message.success

 7. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/george-soros-wezwal-niemieckiej-hegemonii-w-europie
 8. http://zmianynaziemi.pl/wideo/slynny-spekulant-walutowy-george-soros-przewiduje-wielka-zapasc-swiatowej-ekonomii
 9. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-george-soros-chce-wywolac-w-europie-rewolucje
 10. http://forsal.pl/artykuly/920306,emeryt-ktorego-boja-sie-nawet-chiny-kim-jest-george-soros.html
 11. target=“_blank“https://prawy.pl/35739-soros-ofiara-hakerow-zdobyli-25-tys-poufnych-plikow-z-porazajaca-zawartoscia/
 12. https://biznes.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/kiezun-mesjasz-george-soros-skolonizowal-polske/
 13. http://www.infowars.com/soros-behind-muslim-takeover-of-west/
 14. http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/george-soros-zbrodniarz-i-filantrop_197747.html
 15. http://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_rothschild06.htm#1

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.